piątek, 5 czerwca 2015

Niedobór papieru i uciążliwy katar

      Witajcie. Być może jesteście ciekawi, co spowodowało moją nieobecność, więc już się tłumaczę :) Po wielogodzinnym przebywaniu poza domem na wietrze musiałam, oczywiście, się przeziębić. Z gorączką i chusteczkami do nosa pod ręką przeleżałam dwa dni, a następnie poszłam do szkoły siąkając wniebogłosy. Wyglądałam mniej więcej tak:



        Nie licząc tych szmatek pozawiązywanych artystycznie na szyi i głowie, a także przetłuszczonych włosów, moją twarz pokrywały takie same wypieki. Nawet zakatarzony nos i zaczerwienione oczy wystające spod kołdry upodabniały mnie do dziewczynki na obrazku, siąk, siąk.
      Teraz już zdrowa, zanudzam się potwornie bez ani jednej kartki papieru i nawet kredek czy jakiegokolwiek ołówka (!). Zawsze mogę coś jeszcze potworzyć w super profesjonalnym Paincie, ale jednak to nie jest "to". Na szczęście pozostały mi jeszcze cała masa książek, które ja, mól książkowy pożeram natychmiastowo, a także wycieczki w góry :)  Może to jednak dobrze, że jestem na takim rysunkowym "odwyku" - kto wie? A jak Wy sądzicie? Po raz kolejny przypominam, iż pod każdym postem macie możliwość zamieszczenia komentarza. Na razie są one rzadkością, więc może to zmienimy?
      Na sam koniec tego króciusieńkiego wpisu, pragnę Wam życzyć miłego początku czerwca. Nareszcie nadszedł ten piękny czas, kiedy w powietrzu można wyczuć nutę zbliżających się coraz to szybciej wakacji. Cudownie :)
~Kinga Fritz


7 komentarzy:

  1. Witaj Kinga!
    Dziękuję za odwiedziny, bo dzięki temu, że przyszedłem odpisać na Twój komentarz, znalazłem się w Twoim świecie. Super świecie! Rysujesz naprawdę totalnie super! Jestem pod wrażeniem. Rysunek Twojego brata rozwalił mnie na łopatki, ale bardzo pozytywnie, widać facet też ma talent, w dodatku komediowy.^__^
    Czekam niecierpliwie na następne Twoje prace.
    Jeśli chodzi o naszą współpracę to nie wiem jak to miało by wyglądać. Może na początek jakaś wymianka między nami. Ja zrobię dla Ciebie karteczkę, a Ty narysujesz dla mnie komiks. Co Ty na to?
    Dużo zdrowia Ci życzę, może ten katar to alergia? Pytam, bo u mnie tez zaczynało się od kataru, a potem okazało się, ze mam alergię na większość krzaczorów kwitnących, nawet na pokrzywy i żywopłoty. Jestem więc ekspertem od kataru siennego. ^__^
    Pozdrawiam i miłej niedzieli, Kuba.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj Kinga!
    Dziękuję za wizytę i miłe słowa.
    Jeśli chodzi o zamówienia na obrazki do kartek, to nie robię właściwie kartek na zamówienia, głównie robię kartki dla znajomych z okazji urodzin, imienin i wszelkich świąt.
    Oczywiście jeśli będę robił karteczkę z Twoim rysunkiem, możesz być pewna, że napiszę kto jest autorką i podlinkuję Twój blog. Taka mini reklama, więc "rozrastaj" swój blog, bo będziesz niedługo na nim gościć rzeszę fanów. ^__^

    Jeśli chodzi o komiks, to wymyśliłem kilka tytułów do wyboru, są powiązane z moimi zainteresowaniami. Pewnie będziesz trochę zdziwiona albo i nie. ^__^
    "Bestia z padołu", "Miasto Zombie", "Obłęd Robota", "Głodni Kosmici", "Wilkołaczy sabat" Interesują mnie też "Czarownice z Salem" i epoka średniowiecza. Tematyka jak widać różna i jest chyba w czym wybrać? Uwielbiam szczególnie wszelkie fantasy. Ostatnio czytałem "Zadanie Goblina" - Szczerze polecam. ^__^

    Napisz koniecznie swój adres e-mail i oczywiście jakich kolorów użyć do wykonania karteczki dla Ciebie i w jakiej tematyce. Może przewidujesz też w przyszłości zrobić jakieś karteczki sama? Mogę wyciąć dziurkaczami trochę przydasiów.
    Jeśli chodzi o Twoje rysunki, to nie mogą być bardzo duże, no wiesz żeby zmieściły się na kartce jeszcze jakieś kwiatki. Dobrze by było gdyby były na kartce z bloku technicznego, bo nie będą się wyginały, gdy je posmaruję klejem od spodu. No i to chyba tyle ze spraw technicznych. ^__^

    P.S.
    Tak na marginesie: Na czerwiec planuję zrobić kartkę urodzinową dla Pewnej Pani, która kocha kolor zielony. Mogły by to być jakieś tańczące dziewczynki w zielonych sukienkach. Dorobiłbym łąkę z kwiatkami. Taką mam wizję. Oczywiście jeśli zdążysz coś stworzyć to super, ale nie przejmuj się jeśli nie dasz rady, to nie jakieś wyścigi. ^__^ Zresztą sam dobrze rozumiem brak czasu, przecież mamy jeszcze szkołę... Ale już niedługo wakacje, to nasza współpraca może nabierze rozpędu.
    Miło mi że Cię poznałem, życzę spokojnego tygodnia i więcej słońca. U mnie leje deszcz.
    Aaa! Pozdrowienia dla Bruno, super jest mieć utalentowanego Braciaka!
    Kuba.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jeśli chodzi o moje doświadczenia z katarem to polecam inhalacje ziołowe. Para w ekstraktami świetnie działa na uciążliwy katar a do tego nie zawiera chemicznych dodatków. WIele na temat chorób i ich skutecznych metod leczenia znalazłam na http://prozdrowotnie.pl/.

    OdpowiedzUsuń
  4. uciążliwy katar to jak zwykle wiosną, kiedy wszystko pyli :/ na szczęście dzięki takim kroplom http://dbamooczy.pl/alergia-oczu/zabak/ można jakoś funkcjonować i nie cierpieć z powodu zapalenia spojówek. Ogromna ulga dla oczu

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo często w katarze jest jego odróżnienie, czyli sprawdzenie, czy jest to zwykły kaszel, czy jednak kaszel, który świadczy o większych problemach, takich jak alergia. Na stronie https://apteline.pl/artykuly/katar-sienny-objawy-przyczyny-jak-odroznic-katar-alergiczny-od-zwyklego-kataru/ doczytacie sobie, jak można te dwa rodzaje kataru od siebie odróżnić.

    OdpowiedzUsuń
  6. Dla mnie katar to zdecydowanie najgorsza choroba. Im wcześniej uda się go pozbyć tym lepiej. Nie ma co czekać, trzeba działać. Na https://www.mamynosa.pl/ znajdziecie wskazówki jak sobie poradzić aby nos był drożny i można było normalnie oddychać. Spray, oczyszczanie regularne i solidne irygacje bardzo pomogą. Nawet przy alergicznym katarze.

    OdpowiedzUsuń